KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 17113043

nr 1711 3043

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Blyertsteckningar, 5 st, Oramade lösa blad, stämpelsignerade, bladets mått: 21,5x14 cm

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 30 juni 2025
kl 18:14:44

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli