KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckningar 17113043
nr 1711 3043
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Blyertsteckningar, 5 st, Oramade lösa blad, stämpelsignerade, bladets mått: 21,5x14 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:14:44
500 kr
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli